категорії: репортаж

Слова та голос - більш нічого

теґи: Квартира FM, Національний Альянс, Т.Г.Шевченко, Українська Народна Молодь

12 березня у кафе «Ретро», що знаходиться за адресою вул. Кафедральна,12, молодіжні організації «Квартира FM», «Українська Народна Молодь» та «Національний Альянс» разом, об’єднавши зусилля, провели спільний захід до дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Назва - "Слова та голос – більш нічого…" - говорить сама за себе: вечір був сповнений літературних реприз від поетів та читців, музичних виступів та живого спілкування.

Відповідна святкова атмосфера заходу була створена етнічним оформленням залу, костюмами ведучих та гостей, приємною тематичною музикою та присутністю особливої аудиторії національно свідомих людей. Як молодь, так і старше покоління з однаковим задоволенням поринали у атмосферу концерту. Серед присутніх у залі можна було побачити Ігоря Гузя з дружиною, Анатолія Вітіва, Андрія Калахана, Василя Ворона, Ігоря Алєксєєва, та ін.

Дует ведучих, який складався з голови обласного та міського осередків ВМГО "Українська народна молодь" - Захара Ткачука та Дячук Ольги, розіграли кумедну замальовку, якою і відкрили вечір. Налаштувавши залу на молодіжний формат вечору, вони запросили на сцену перший гурт.

Появилася перед залом луцька команда "Збіг Обставин", яка з характерною театральною майстерністю виконала декілька композицій. Найбільш активно зал відгукнувся на веселий переспів пісні Братів Гадюкіних "Вітка, вважей!". Було чутно, як усі підспівували і гучно аплодували. Посмішки та фотоспалахи означали, що гостям геть не нудно у залі, і всі чекають продовження…

Надалі естафету було передано першим читцям. Молода поетеса Марія Марченкова озвучила вірш Шевченка, поки наступний гурт "Хімцентр" готувалися до виступу.

Ця команда просто зачарувала зал своїми піснями з вишуканою етнічною лірикою, поданою у сучасному форматі. Абсолютна щирість та простота, з якою виступав гурт, привертали увагу і, безумовно, викликали лише позитивні емоції.

Перед хедлайнерами вечора, гуртом "Широкий лан" з м. Калуш, голова організації "Національний Альянс" Майя Москвич запропонувала усьому залу прочитати "І мертвим, і живим, і ненародженим...". І таким чином кожен, передаючи Кобзар із рук в руки, прочитав по декілька рядків і об'єднався з усіма простим, але таким сильним словом Т.Г.Шевченка. Далі цю літературну атмосферу насичили поети та читці: Хельга Ластівка, Валерій Гнатюк та Юлія Грицюк. Читаючи поезії, вкладали в них усе, що наболіло всередині. Зал сприймав читання, мов подарунок, і дуже вдячно реагував на кожен вірш.

Останніми виступили "Широкий лан". Схожа на освіжаючий вітер, кожна композиція пронизувала до кісток і викликала хвилювання між слухачами. Зірвавши найбільше овацій, гурт виступив на біс, виконавши композицію "Сини України", поставивши цим мовби крапку у промові, яку виголошують з трибуни. Гурт"Широкий лан" надали заходу нестримно потужного запалу та одухотвореності.

Підхопивши емоційну хвилю, організатори вечора від імені своїх організацій висловили щиру подяку усім, хто допомагав у підготовці вечора і усім, хто завітав на нього. Іванна Мартинів, голова МО "Квартира FM" та Захар Ткачук, голова ВО ВМГО"Українська народна молодь" запрошували до активної участі у подібних заходах і підтримці молодіжних рухів, які інтенсивно розвиваються у м. Луцьку. А також побажали не розгубити той патріотичний запал, який залишився у кожного після такого вечора…

Захід завершився, коли гості зробили останні фото на згадку, обмінялися враженнями та вітаннями уже в домашній, щирій атмосфері єдності та єдинодумства. А організатори, втомлені, але задоволені, закрили приміщення кафе «Ретро»…

І що ж тепер? Чи змінилося щось у тих людях, які покинули залу?

Звісно, так. Кожен з нас поніс у серці незгасимий вогник рішучості до дій та безмежну любов до благородної боротьби за свої мрії та щасливе майбуття рідної України.

А що б, здавалося б, слова – слова та голос, більш нічого…      

Дячук Ольга

x_cfe5572f.jpg

 

x_f8d45118.jpg

 

x_ec768020.jpg

 

x_6a0490a1.jpg

 

x_3a01e651.jpg

 

x_83bd5ef3.jpg

 

x_860e4543.jpg

 

x_df43fa7b.jpg

 

x_301741fc.jpg

 

x_247526d9.jpg

 

 

 

 

 

 

x_79a789c6.jpg

 

x_335df45a.jpg

 

x_ed6504f4.jpg

 

x_30d40cb1.jpg

 

x_bb299338.jpg

 

x_0e931b00.jpg

 

x_e9e75f52.jpg