категорії: блоґ-запис

Як «Республіка» змінила моє життя: мрії збуваються. ПРОЕКТ 1

теґи: республіка, вплив, зміни, проект, фестиваль

Фестиваль "Республіка" як соціально-культурне явище існує на теренах Украни з 2011-го року, а цьогоріч відбуватиметься вчетверте у мальовничому Кам'янці-Подільському. 5-6-7 вересня стануть для усіх відвідувачів фестивалю днями, коли люди зможуть долучитися до різноманітних акцій фестивалю, познайомитися з художниками, які творять на фесті, долучитися до різноманітних еко та освітніх акцій та лекцій та пізнати для себе інший світ та можливості у ньому. Щороку на фестиваль приїздить понад 7 тисяч людей не лише з усієї України, а й з-за кордону. Розпочавши цей проект, ми вирішили дізнатися у максимально більшої кількості відвідувачів фесту, як же ж він на них вплинув. 

Все у житті змінне: наші погляди, кола спілкування, смаки та оточення. Людей змінюють події. Ми їдемо в незнані досі міста чужих країн або ж досліджуємо куточки Батьківщини, відвідуємо різні заходи й фестивалі, знайомимося з людьми… Повертаємося додому вже іншими. Привозимо з подорожей нові знання й вміння, друзів у серці та спогади.  А подекуди зміни бувають досить разючими – починаючи від формування пар та сімей і закінчуючи зміною роботи, власної життєвої філософії чи місця проживання.

Новим стартом, змінами на краще та життям по-іншому для багатьох українських хлопців та дівчат став музичний фестиваль «Respublica», що у вересні-2014 вчетверте гримітиме у древньому Кам’янці-Подільському.

Ми запитали у людей, які були й працювали на «Республіці», про те, що ж означає для них фестиваль і як вони після нього (чи завдяки йому) змінилися.

Настя, м. Харків, менеджер: «Республіка нагадала мені, як це – працювати у команді».

Про «Республіку» дізналася в 2012-му році від знайомого з Одеси. Випала нагода попрацювати в прес-центрі фестивалю.  Результат виявився просто неймовірним:  драйв, треш та купа трохи по-доброму неадекватного піплу.

На «Республіці» я отримала можливість пригадати, як це – працювати у команді! Відчувати, що є справи, котрі без твоєї участі не стануть реальністю. «Республіка» нагадує, що в словнику ще залишились слова «треба» і «негайно».

Найбільший плюс фестивалю – це зустріч з величезною кількістю чудових людей з різних куточків нашої країни: Київ, Кам’янець-Подільский, Рівне, Львів, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Дніпропетровськ. «Республіка» подарувала мені чудову родину, яку я хоч і рідко бачу, але дуже люблю і завжди чекаю на зустрічі.

Ніка, м. Київ, сфера реклами: «Республіка відкриває нові горизонти та дає виклик собі»

Збиралася на «Республіку» заради того, щоб послухати улюблену музичну формацію «ТОЛ».  Дізналася, що вони «розпалися», тому на фестиваль їхала без особливих очікувань. А як відомо, чим менше очікуєш, тим більше отримуєш. Отримала неймовірний драйв, купу нових чудових знайомих і неповторний досвід. Відкрила для багато несподіваних речей, які, як з’ясувалося, мені під силу, а я про це раніше навіть і не здогадувалася.  Довелося організовувати акустину і поетичну сцени. Випала нагода навіть трішки попрацювати ведучою на «важкій» частині фестивалю. «Республіка» – це нові горизонти і виклик собі.

Катя, м. Дніпропетровськ, студентка-волонтер: «Завдяки «Республіці» я стала постійним волонтером»

Поїхала на «Республіку», бо хотіла долучитися до великого музичного фестивалю. На власний страх і ризик заповнила анкету і чекала. Дізнавшись, що відбір успішно пройшла, зібралася в Кам’янець –Подільський. З’ясувалося, що приїхала на фест на кілька днів раніше. Прибуття на «Республіку» почалося з «big fail», що потім вилився  в знайомство з  організаторами, ведучими,  улюбленими музичними гуртами, райтерами, а головне –  друзями з такими ж інтересами та поглядами, яких так не вистачало мені раніше. Завдяки роботі на «Республіці», тепер я постійно волонтерю і з нетерпінням чекаю наступного фесту.

Оля, м. Вінниця, студентка: «Фестиваль «Республіка» – це велика сім'я».

Фестиваль «Республіка» – це не група організаторів, кураторів та волонтерів, а велика сім'я. Це активісти, які поділяться з тобою останньою їжею, допоможуть о 6 ранку зустріти гурт та підтримають морально. «Республіка» навчила мене працювати злагоджено, допомагати навіть тоді, коли  не вистачає сил, не чекаючи на подяку, і отримувати задоволення від цього. «Республіка» вчить знаходити мову з різними людьми. Кам’янець-Подільський фестиваль – це територія без штампів, де просто можна  бути собою. Найголовніше, що  «Республіка»  довела, що мрії  збуваються! Саме тут я змогла почути і поспілкуватися з улюбленими Louna.

 

Приїжджайте на RESPUBLICAFEST до Кам’янця-Подільского у вересні за мистецтвом, людьми та змінами на краще!

Кожен охочий може стати частинкою історії «Республіки». Якщо фестиваль вплинув на вас чи ваших друзів й знайомих – напишіть, і ви неодмінно станете героєм наступної публікації.

Аби поділитися власною історією з фестивалю, пишіть на електронну адресу press@respublicafest.com з приміткою «Республіка зміни на краще».