Art Now Session. Як це було
12-го листопада 2011 року у Луцьку в Галереї Мистецтв ВОНСХУ молоді люди зі всієї країни представили свою творчість, свої мільйони бачень та думок щодо майбутнього: страшного та чудового, світлого та темного як ніч, позитивного та песимістичного на фіналі всеукраїнської акції Art Now Session.
Що це таке і навіщо? Art Now Sessionпередбачає мистецтво тут і зараз, мистецтво не статичне, а динамічне, котре не є перманентним у просторі та часі, а постійно видозмінюється. Темою конкурсу стало майбутнє і те, як його сприймають митці. Це було відображено у фото, об’єктах декоративно-прикладного мистецтва, картинах та інсталяціях.
Також ключовим став той факт, що образотворче мистецтво може успішно і гармонійно поєднуватися з іншими видами. Наприклад, з поезією. Кілька молодих луцьких поетів (Єшка, Ігор Семенюк та Ольга Дячук) продемонструвати своє бачення деяких робіт, представлених на виставці, за допомогою слів. Адже малювати можна не лише пензлями, а ще й римами та звуками.
Акція відбувалась у декілька етапів протягом півроку та зачепила молодь з усієї України. Адже творчі люди об’єднані між собою мережею невидимих ниточок, завдяки котрим і створюється легкий пласт нестандартних людей.
Організатори – МО Квартира FM таВОМГО Українська Народна Молодь - підірвали своїм запалом кілька інших міст по Україні. Серед них опинилися Житомир, Київ, Івано-Франківськ, Кривий Ріг та Острог, також участь у конкурсі брали митці з Одеси, Ніжина, Москви та Воронежа.
Відкриття гранд-фіналу Art NowSession відбулося у столиці зеленоокої Волині. Гостей виставки чекав сюрприз – окрім інсталяцій, картин, ваз із квітами, розтиканими по всіх залах Галереї Мистецтв, коротких записочок на кшталт «Посміхніться!» та інших відвідувачів… посеред центрального залу розмістилися величенькі конструкції з паперу.
Після вступного слова організаторів з цих конструкцій почали народжуватися невеличкі сцени - театр-студія ГАРМИДЕР в черговий раз шокувала публіку.
На Art Now SessionГАРМИДЕР представили в оптимістично-футуристичній замальовці "Музей жахів" своє бачення культури соціуму: люди зомбовані, продаються за безцінь та алкоголь, п’ють кров з культури та освіти, стають в’язнями інтернету та онлайн ігор , захлинаються попсою. Всі ці люди, на думку ГАРМИДЕРА у майбутньому залишаться лише експонатами ось такого музею жахів.Останнім образом від театру-студії був «смітник культурних жахів». Живі картини Музею Жахів майбутнього від ГАРМИДЕРУ діяли протягом 30-ти хвилин, а потім самодеінсталювалися.
Надалі глядачі мали вдосталь часу, аби насолодитися приємною акустичною музикою від Олексія Лазарєва.
А почесна комісія журі – на визначення переможців та номінантів конкурсу. До комісії журі увійшли: український художник-кераміст Володимир Хижинський, член союзу фотохудожників України та міжнародної асоціації фотомистецтва (FIAP) Євген Боярчук, директор видавництва «ІНІЦІАЛ» Віктор Федосюк. Очолив комісію Вячеслав Шмельов – голова спілки дизайнерів Волині.
Оцінювання відбулось у декількох номінаціях. До номінації Другої категорії увійшли: Олена Бєлова з Одеси, Ірина Дядченко та Галина Галстян з Кривого Рогу та Світлана Берекета з Луцька. Номінацію Першої категорії отримали Тетяна Витрикуш з Луцька за графіку та інсталяції, Марина Прокопченко з м. Кривий Ріг та Олеся Саєнко, студентка національного університету «Острозька Академія». Номінанти отримали сертифікати на купівлю товару в інтернет магазині для художників РОСА.
Нагородження переможціввідбувалось у пивному клубі «ОБОЛОНЬ» за підтримки луцького гурту ЮВЕЛІР.
Номінації. Призами у номінаціях вищого рангу були сертифікати на купівлю товару від Інтернет-магазину РОСА та грошові винагорода.
У номінації «Новий Погляд» перемогла Маргарита Паламарчук з м. Луцьк. Також був відмічений автор San Morce з Кривого Рогу. Зінаїда Казанцева з проектом «Банк Мрії», у якому взяли участь більше ста учасників у м. Ніжин отримали нагороду у номінації «Кращий у Своєму Жанрі». Вибір Квартирантів пав на Ксенію Маркевич з м. Луцьк, а приз «Глядацькі Симпатії» отримала лучанка Світлана Берекета.
Головні призери. Третє місце у конкурсі по праву належить місту Івано-Франківськ завдяки талановитому молодому фотографу Андрію Осадчому. Решта призових місць залишися у Луцьку – Дмитро Микитенко A.K.A. AZO зайняв друге місце, а головним призером стала лучанка Яна Редькіна. Призери Art Now Session 2011 отримали значні грошові винагороди та подарункові книги про мистецтво.
Надалі роботи переможців та номінантів поїдуть до Житомира, де 26-го листопада відбудеться відкриття виставки « Переможці Art Now Session у Житомирі».
12-го грудня виставка переможців фіналу Art Now Session відбудеться у культурно-мистецькому Центрі «Є» у м. Івано-Франківськ.
Перемога завжди солодка та приємна, тому бажаємо юним митцям подальшої наснаги у творіннях, кольорового натхнення та простору для кроку вперед!
Прес-служба мистецької платформи
Квартира Файної Молоді